Blog Mobilna Edukacja

  Ładowanie…
 • Praca zdalna – pracuj tam, gdzie chcesz

  Uruchamiasz swój startup i możesz pracować tam, gdzie chcesz, a ponad mocną kawę przedkładasz stabilne łącze internetowe? Jesteś w gronie szczęśliwców, którzy nie muszą wstawać bladym świtem, aby dojechać do pracy na czas? Praca zdalna początkowo wydaje się rajem. Nie ma szefa, i długich zebrań. Możesz pracować dla klientów z całego świata

 • szyba z naklejonymi karteczkami

  Papier samoprzylepny

  Nie powiedziałam całej prawdy. W artykule 2 lata bez papieru pominęłam pewną małą, ale znaczącą kwestię: kolorowe, samoprzylepne i wszędobylskie papierowe karteczki nazywane Post-itami. Co zatem sprawiło, że ja – entuzjastka aplikacji mobilnych i jednocześnie zatwardziała przeciwniczka papierowych wydruków – chętnie korzystam z zielonych i niebieskich karteczek 76 x 76mm? Design thinking czyli praktykowana przeze…

 • produktywność, produktywność osobista, mobile apps, productivity, deep work

  Daj mi spokój. Aplikacje mobilne a produktywność osobista

  To może być kartka i ołówek, lista rzeczy do zrobienia zapisana w kalendarzu czy w notatniku w telefonie. Chowanie komórki do szuflady w drugim pokoju, słuchawki na uszach, 10 minut medytacji. Na moich warsztatach pt. produktywność osobista, w ramach Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego, studenci dzielili się swoimi ulubionymi systemami „ogarniania rzeczywistości”.

 • aplikacje na codzień skrzynka mailowa

  Aplikacje mobilne na co dzień: skrzynka mailowa

    „Mam takie marzenie – aplikacja, która zbiera w jednym miejscu komunikację: e-mail, Facebook, LinkedIn, Twitter. Jest coś takiego?” W kolejnym artykule z serii „Aplikacje na co dzień” podpowiadam, jak aplikacje mogą ułatwić nam życie. Inspiracje czerpię od uczestników szkoleń. Pytam, co miałaby robić ich wymarzona aplikacja, co im się przyda albo co ich denerwuje?

 • aplikacje mobilne na codzień, papugu

  Aplikacje mobilne na co dzień: weekend

  „Weekend to jedyna okazja, żeby się wyrwać. Zamawiamy nianię i chcemy jak najlepiej spędzić czas. Marzyłby mi się serwis, z przeglądem najciekawszych koncertów, imprez i spektakli. I żeby móc od razu kupić bilety”.

 • książka biznes w świecie mobile

  Książka we trzy

  Książka jest mała, granatowa i ma aksamitną okładkę. Tyle się dowiedziałam od Gośki, która odebrała z wydawnictwa nasze egzemplarze autorskie. Od podpisania umowy widziałyśmy się tylko raz – na 2. Forum Aplikacji i Gier Mobilnych w Warszawie, ale wtedy nie było okazji do rozmów, każda z nas prowadziła warsztaty. Czyli można uczciwie powiedzieć, że książkę…

 • Quizy na żywo - Quizy na żywo: jak angażować uczestników?

  Quizy na żywo: jak angażować słuchaczy?

  Na sale wykładowe, szkoleniowe i konferencyjne coraz śmielej wchodzą technologie mobilne. Uczestnicy w kieszeniach mają komórki. Chodź wyciszone, to mogą stać się sprzymierzeńcem trenerów i prelegentów. Jakie narzędzia umożliwiają przeprowadzenie quizów na żywo? Jak osiągnąć efekt wow?

 • aplikacje mobilne na codzień, apps

  Aplikacje mobilne na co dzień: wiosna

  Rozpoczynam serię „Aplikacje mobilne na co dzień”, w której podpowiadam, jak aplikacje mogą ułatwić nam życie. Skąd inspiracje? Uczestników szkoleń pytam, co miałaby robić ich wymarzona aplikacja, co im się przyda albo co ich denerwuje? W wiosennym nastroju polecam mój ulubiony zestaw apek kulinarnych.

 • jak doceniać siebie i innych

  #BrawoJa, czyli jak doceniać siebie i innych

  #Karta: „Uskrzydlamy Noemi!” Szczególnie cenimy w Tobie: #Lista: Odwagę i awanturniczość Opis: I nie chodzi o to, że robisz „awantury”, tylko, że rzucasz się w przygody i podróżujesz przez dżungle, pustynie i dalekie kraje! To wymaga charakteru i podziwiamy Cię, że potrafisz sprostać takim wyzwaniom!

 • Praca zdalna w życiu menedżera

  Praca zdalna – jak to ogarnąć gdy Twój kalendarz pęka w szwach? Wtorek zapowiada się pracowicie. To dla Ilony nic nowego: odkąd objęła stanowisko menedżera organizacji pozarządowej, jej kalendarz pęka w szwach. Zarządzanie projektami międzynarodowymi, współpraca z zespołem rozproszonym po całym kraju, sieć wolontariuszy, wymagający grantodawcy i konieczność ubiegania się o fundusze na kolejne przedsięwzięcia,