aplikacje na codzień skrzynka mailowa

Aplikacje mobilne na codzień: skrzynka mailowa

 

„Mam takie marzenie – aplikacja, która zbiera w jednym miejscu komunikację: e-mail, Facebook, LinkedIn, Twitter. Jest coś takiego?”

W kolejnym artykule z serii „Aplikacje na codzień” podpowiadam, jak aplikacje mogą ułatwić nam życie. Inspiracje czerpię od uczestników szkoleń. Pytam, co miałaby robić ich wymarzona aplikacja, co im się przyda albo co ich denerwuje?

The Rollup, czyli masz wiadomość

Moje ulubione rozwiązanie nazywa się Unroll.Me i sporo potrafi. O określonej godzinie dostarcza na skrzynkę mailową paczkę „The Rollup” zawierającą newsy i powiadomienia ze wszystkich wcześniej wskazanych serwisów.Unroll.Me działa w Outlook.com (w tym Hotmail, MSN, & Windows Live), Gmail, Google Apps, Yahoo! Mail, AOL Mail oraz iCloud. Najpierw pożądane przez nas treści powinny znaleźć się w naszej skrzynce mailowej.

W przypadku Twittera w ustawieniach (email notifications) trzeba umożliwić serwisowi powiadomienia mailowe oraz wskazać typy treści czy aktywności, które nas interesują (np. bezpośrednia wiadomość od kogoś, powiadomienie, top stories itp.). Podobnie należy postąpić z FB i LinkedIn.

Jak aplikacja Tinder dla twojej skrzynki mailowej

Unroll.me w postaci aplikacji mobilnej, jest fantastycznym narzędziem, aby zrobić porządki w twojej skrzynce mailowej. Subskrybujesz newslettery z różnych serwisów? Chcesz pozbyć się kilku, a inne czytać regularnie? Unroll.Me podobnie jak Tinder, pozwala szybko zdecydować, co zrobić. Chcesz się pozbyć niepotrzebnego już newlettera firmy AGD RTV? Proszę bardzo, na ekranie przeciągnij go w lewo, Unroll.mewypisze cię z serwisu. Chcesz zatrzymać w skrzynce powiadomienia o zniżkach na loty w serwisie Kayak? Świetnie, będziesz je dostawać, jak tylko się pojawią. Lubisz czytać wiadomości ekonomiczne? Unroll.me doda je do twojej paczki „The Rolle up”. Zdecyduj, czy chcesz ją dostawać codziennie do porannej kawy, czy może o innej porze dnia.

Jak to działa? Proszę:

 

Uwolnij czas, zarządzaj wiedzą

Podsumowując, Unroll.me pomaga nam zarządzać treściami, na których nam najbardziej zależy – o określonej godzinie dostarcza to, co chcemy przeczytać. Dzięki intuicyjnej i szybkiej funkcji selekcjonowania subskrypcji sprawia, że nasza skrzynka mailowa jest wyczyszczona i zorganizowana. Zajmuje to zaledwie kilka minut. Polecam!


Przeczytaj też

Aplikacje mobilne na co dzień: wiosna
Aplikacje mobilne na codzień: weekend

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapiszZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz