aplikacje mobilne na codzień, apps

Aplikacje mobilne na co dzień: wiosna

Rozpoczynam serię „Aplikacje mobilne na co dzień”, w której podpowiadam, jak aplikacje mogą ułatwić nam życie. Skąd inspiracje? Uczestników szkoleń pytam, co miałaby robić ich wymarzona aplikacja, co im się przyda albo co ich denerwuje? W wiosennym nastroju polecam mój ulubiony zestaw apek kulinarnych.

"Szukam prostych przepisów na smaczne dania jarskie. I żebym mogła je szybko zrobić z produktów dostępnych w moim osiedlowym warzywniaku."

Allrecipes – potrząśnij telefonem, wylosuj przepis

Określamy swoje preferencje żywieniowe (typ diety np. wegetariańska, z niską zawartością tłuszczu, bogata w błonnik), wpisujemy produkty, których chcemy unikać (albo wręcz przeciwnie, na których nam zależy) i ustalamy czas, jaki chcemy poświęcić na przygotowanie dania. Aplikacja przedstawi najpopularniejsze przepisy, spełniające te kryteria.

Moją ulubioną funkcją jest Dinner Spinner – zaglądam do lodówki i sprawdzam, co wypadałoby już zużyć. Wpisuję do aplikacji typ dania, produkt do zjedzenia, czas przygotowania, a następnie… potrząsam telefonem. Aplikacja zarekomenduje przepisy zgodne z moimi preferencjami żywieniowymi oraz tym, co mam w lodówce.

Yummly – otwórz lodówkę, ugotuj z tego, co masz

Aplikacja szczególnie polecana dla miłośników kuchni świata alergików i zabieganych. Yummly na etapie konfiguracji, poprosi o wskazanie ulubionych kuchni (nie zaznaczyłam szwedzkiej i irlandzkiej). Preferencje żywieniowe umożliwiają zaznaczenie np. diety bezglutenowej, uczulenia na orzeszki ziemne czy nieprzyswajanie mleka (nie znoszę mleka, punkt dla apki). Decyzję o wyborze przepisu znacznie ułatwia informacja o liczbie potrzebnych składników, która jest umieszczona bezpośrednio na zdjęciu potrawy (wybieram takie poniżej 8 produktów). W preferencjach konta ustawiam system metryczny i cieszę się, że lista zakupów pogrupowana jest wg kategorii.

Przepisy sezonowe? Przepisy szybkie i proste? Raj dla zabieganych. Yummly coś ci podpowie. Nie zapomnij dodać do kalendarza zakupów w lokalnym warzywniaku i czasu przygotowania.

A Ty co ugotujesz?

 

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz