Tablety w bibliotece

Projekt i wdrożenie kursu online

iPad zmienia sposoby nauczania i zdobywania wiedzy. Setki bibliotekarzy biorących udział w programie „Tablety w Bibliotece”, który koordynowałam, nie wyobraża sobie zajęć z dziećmi czy z seniorami bez iPadów. Dzięki nim, czytelnicy odkrywają swoje talenty. Tworzą filmy i animacje. Mają dostęp do światowej klasy kultury. Kąciki tabletowe w bibliotekach oblegane są przez dzieci i dorosłych nie tylko w wakacje.

Kurs online umieszczony na bezpłatnej platformie edukacyjnej firmy Apple iTunesU, składa się z 17 praktycznych odcinków. Przybliżają one bibliotekarzom, nauczycielom i pracownikom domów kultury, jak za pomocą bezpłatnych aplikacji mobilnych zachęcić ludzi do uczenia się, tworzenia własnych treści i dzielenia się nimi online. Projektowałam i odpowiadałam za wdrożenie kursu. W ciągu 4 miesięcy od opublikowania, kurs obejrzało 100 tys. osób czyniąc „Tablety w bibliotece” najpopularniejszym polskojęzycznym materiałem edukacyjnym na platformie iTunesU.

Zastanawiasz się, czy tablety są dla Ciebie? Chcesz sprawdzić, czy przyjmą się w Twojej firmie/instytucji? Wypożycz iPady Air 2.